AUTA s.r.o.
  • MÁTE NEHODU ?
  • MÁTE PORUCHU ?
  • VOLEJTE 722 778 999 24/7
Smluvní partner: allianz.png ceska_pojistovna.png cpp.png csob_pojistovna.png generali_pojistovna.png kooperativa.png uniqa.png wustenrot.png

ASISTENČNÍ SLUŽBY POJIŠTOVEN

Porovnání asistenčních služeb


I povinné ručení může příjemně překvapit kvalitními službami při nehodě nebo poruše auta. Šňůru volných dnů zasloužené dovolené může nepříjemně přetrhnout dopravní nehoda nebo porucha, která vyřadí z provozu Váš dopravní prostředek. V takovém případě je každá pomoc dobrá.

Rozsah asistenčních služeb k povinnému ručení se u jednotlivých pojišťoven liší. Ne všechny úkony jsou úplně zdarma a existuje řada časových i cenových limitů.

V každém případě je v rámci povinného ručení proplacen příjezd asistenční služby na místo nehody. Pokud není možná oprava na místě, je zajištěn odtah nebo dočasná úschova na placeném parkovišti. Za různých podmínek pojišťovna proplatí neplánované ubytování v hotelu (např. pokud trvá oprava déle než 8 hodin, vozidlo se nepodařilo zprovoznit apod.) nebo náklady na další cestu do vytčeného cíle či zpět do místa bydliště. Některé asistenční služby obsahují i finanční zálohu ve formě půjčky na neočekávané výdaje. Právní pomoc je již poskytována v omezenějším rozsahu.

Asistenční služby neposkytují pojišťovny přímo, nýbrž prostřednictvím specializovaných asistenčních společností. Těmi jsou jednak mezinárodní asistenční společnosti jako Coris Assistance, Europ Assistance, Mondial Assistance nebo SOS Assist, tak i tuzemské asistenční společnosti zaměřené přímo na motoristy. Mezi ně patří Global Assistance, Autoklub Bohemia Assistance (ABA), Autoclub Czech Assistance (ACA1213 a.s.),nebo Ústřední automotoklub ČR (ÚAMK) známý jako Žlutý anděl. Právě asistenční firmy specializované na motoristy vydávají i vlastní klubové či asistenční karty, které umožňují jejich držitelům čerpat služby přímo od nich.